Чому так багато людей не отримують медичну допомогу?

Мільйони людей із діабетом і рідкісними порушеннями системи крові часто не можуть отримати життєвоважливі лікарські засоби. Це відбувається з декількох причин: люди не можуть купити ліки, тому що вони задорогі, або не можуть дозволити собі приїхати до лікаря та отримати рецепт.

У найгірших ситуаціях у людей просто немає лікарів і лікарень, а в аптеці немає потрібних ліків.

На жаль, сьогодні лише частина пацієнтів отримує адекватне лікування. І ми маємо вирішити цю проблему, щоб люди завжди мали доступ до необхідної допомоги. 

Для вирішення цієї проблеми є багато перепон, які часто унікальні для кожної країни. Але із власного досвіду ми знаємо, що можливо.

Ми прагнемо зробити ліки доступними для найбільшої кількості людей із діабетом, порушеннями згортання крові та едокринними захворюваннями.

Зараз у нас є деякі дані про дітей із цукровим діабетом 1-го типу. Але на превеликий жаль, у найбідніших країнах лише невелика частина дітей із діабетом 1-го типу доживає до того, щоб потрапити до реєстрів.

Програма Ново Нордіск «Лікування діабету® у дітей» діє у 208 клініках 14 країн із низьким і середнім рівнем доходу. У рамках програми діти отримують медичну допомогу та лікування інсуліном. 26 000 дітей отримують медичну допомогу завдяки цій програмі. І ми хочемо розширити цю програму і охопити 100 000 дітей до 2030 року.

У відео вище Ви познайомитеся суперзіркою — Білгуссою (Bilguissa) з Гвінеї. Білгусса живе із діабетом 1-го типу. Дівчина є лідером своєї спільноти. Вона добре справляється із діабетом і надихає однолітків правильно лікуватися. Це стало можливим завдяки підтримці лікарів і медсестер та програмі «Лікування діабету® у дітей».

Ми зосереджуємо особливу увагу на найбільш соціально вразливих людях із цукровим діабетом у країнах із низьким та середнім рівнем доходу. Ми створили програми доступу до ліків, щоб допомогти пацієнтам у більше ніж половині країн, де ми працюємо.

Ці програми створені для того, щоб відповісти на складні запитання, як-от:

  • Як заохотити більшу кількість пацієнтів взяти участь у програмах доступу?

  • Як розробити інсуліни, які не потребують охолодження, і які можливо транспортувати?

  • Як ми можемо спростити транспортування лікарських засобів та знизити ціну?

Ми працюємо над цими запитаннями і прагнемо зробити інсулін доступним для всіх. Дізнайтеся більше про нашу роботу із забезпечення доступу до лікування для людей із діабетом.

Ми взяли на себе зобов’язання і надалі включати недорогий інсулін у наш портфель продуктів, а також працювати над доступністю людського інсуліну протягом довгих років. Це наші зобов’язання щодо інсуліну. 

Завдяки нашій стратегії боротьби з діабетом ми знижуємо ціну на інсулін для країн із низьким та середнім рівнем доходу, і одночасно працюємо над розширенням програм доступності в США та в інших країнах світу.

У 2001 році ми розпочали новаторську політику зниження вартості людського інсуліну в країнах із найбільш обмеженими ресурсами. Станом на сьогодні ця політика охоплює 76 країн, у яких проживає третина усіх людей з діабетом, а також вибрані гуманітарні організації.

Наші зобов’язання ґрунтуються на таких принципах:

Ми продовжуватимемо бути провідним постачальником людського інсуліну низької вартості у всьому світі;

Впродовж багатьох наступних років ми гарантуватимемо постачання недорогого людського інсуліну у найбідніші регіони світу: найменш розвинені країни відповідно до визначення Організації Об’єднаних Націй, інші країни з низьким рівнем доходу за визначенням Світового банку, країни з середнім рівнем доходу, у яких значна частина населення має низький рівень доходу і обмежене покриття системою охорони здоров’я, а також вибраним гуманітарним організаціям, що діють у всьому світі;

Ми гарантуватимемо верхню межу ціни на людський інсулін на рівні 3 доларів США за один флакон;

Ми долатимемо усі перешкоди у розповсюдженні інсулінів та ті обмежені можливості, що мають системи охорони здоров’я, які часто заважають постачанню недорогого інсуліну найменш захищеним верствам населення.

Ми усвідомлюємо, що доступність медичної допомоги є проблемою не лише у країнах з низьким та сeреднім рівнем доходу.

У США деяким людям, що живуть з діабетом, також складно оплачувати медичну допомогу, у тому числі і наші засоби для лікування діабету.

Забезпечення територіальної та економічної доступності є нашою спільною відповідальністю разом із усіма представниками галузі охорони здоров’я, і ми виконуємо нашу частину роботи.

Ознайомтесь із нашими зусиллями щодо збільшення доступності ліків для пацієнтів із США.

Частиною внеску компанії Ново Нордіск у сприяння доступу до медичної допомоги є наше тривале довгострокове фінансове зобов’язання перед Всесвітнім фондом боротьби з цукровим діабетом. 

Всесвітній фонд боротьби з цукровим діабетом був заснований компанією Ново Нордіск у 2002 році як незалежна спільнота, що займається профілактикою і лікуванням цукрового діабету в країнах, що розвиваються. Фонд підтримує партнерські відносини та діє як каталізатор, щоб допомагати іншим робити більше.

Наше поточне зобов'язання перед Фондом становить 1,69 мільярда данських крон (277 мільйонів доларів США) до 2024 року.

Дізнайтеся більше про Всесвітній фонд боротьби з цукровим діабетом.

У деяких країнах люди із гемофілією можуть опинитися в ситуації, коли вони не можуть зберігати свої ліки від гемофілії вдома. А наприклад, під час пандемії COVID-19 багато пацієнтів не змогли відвідувати лікарні. 

Коли люди з рідкісними захворюваннями крові стикаються з подібними ситуаціями, ми співпрацюємо з місцевими органами охорони здоров’я та партнерськими організаціями, щоб забезпечити доставку ліків і лікування додому. 

Ми співпрацюємо з представниками влади, щоб зробити нашу співпрацю максимально прозорою і організувати навчання пацієнтів, доставку та зберіганням лікарських засобів.

Дізнайтеся більше про наш фонд, який допомагає людям із гемофілією отримати доступ до медичної допомоги. 

Фонд боротьби з гемофілією компанії Ново Нордіск — це благодійна організація, яка прагне покращити доступ до медичної допомоги людям із гемофілією та рідкісними порушеннями згортання крові в країнах, що розвиваються, та країнах із перехідною економікою.

Гемофілія — спадкове порушення згортання крові, що вражає одну людину з 10 000 . Оскільки троє з чотирьох осіб із гемофілією живуть у країнах, що розвиваються, існує гостра необхідність забезпечити їм доступ до діагностики і належної допомоги.

Дізнатися більше про Фонд боротьби з гемофілією компанії Ново Нордіск