Цукровий діабет 2-го типу — це комплексне хронічне захворювання яке виникає, коли організм не може виробляти достатню кількість інсуліну або ефективно використовувати його. Люди з діабетом 2-го типу потребують лікування щоб контролювати рівень інсуліну та цукру в крові.

Інсулін — це гормон, який виробляється підшлунковою залозою і контролює рівень глюкози в крові. Недостатня кількість інсуліну означає, що організм не може засвоювати глюкозу з їжі, яку споживає людина. Тоді рівень глюкози в крові підвищується і з часом таке підвищення може пошкодити кровоносні судини. Це у свою чергу зменшує надходження з кров'ю кисню та поживних речовин до усіх органів та нервової системи.

Люди з діабетом 2-го типу, організм яких погано реагує на інсулін або резистентний до нього, потребують лікування. Таке лікування допомагає запобігти появі ускладнень у довгостроковій перспективі.

Щодня ми працюємо над покращенням методів лікування людей із цукровим діабетом 2-го типу. Ми перевіряємо все: найефективніші лікарські засоби та способи, як їх можна застосовувати.

Наші вчені працюють для того, щоб виявити незадоволені потреби людей з хронічними захворюваннями і перетворити їх на нові терапевтичні рішення. Перехід від ін’єкцій до таблеток є однією із таких потреб. 

Цю мету ми ставили перед собою протягом багатьох років, але проблема полягає в травній системі організму. Після того як інсулін потрапляє у шлунок, він перетравлюється ферментами так само, як і їжа. І нам потрібно було знайти спосіб, щоб лікарські засоби не перетравлювалися у шлунку, а потрапляли в кров.

Нещодавно ми досягли успіху та продемонстрували, що синтетичну версію гормону глюкагоноподібного пептиду-1 (ГПП-1/GLP-1) можна приймати у формі таблеток. Гормон ГПП-1 природним чином виробляється в кишківнику та вивільняється у відповідь на їжу. При вивільненні ГПП-1 стимулює вироблення інсуліну в підшлунковій залозі, що знижує рівень глюкози в крові.

Це перший у світі пероральний препарат для лікування діабету 2-го типу з агоністом рецептора глюкагоноподібного пептиду-1 (ГПП-1/GLP-1). Ми сподіваємося, що не пройде багато часу, перш ніж ми зможемо запропонувати ширший спектр пероральних препаратів. Не тільки для лікування цукрового діабету, але й для  інших серйозних хронічних захворювань, дослідженням яких ми займаємось.

Протягом майже 100 років ми відкриваємо нові способи застосування інсуліну. Мотивацією до цього стало наше зобов’язання зробити прийом ліків максимально простим та зручним.

Ми відштовхуємося від потреб людей із цукровим діабетом 2-го типу і дослухаємося до їхніх запитів щодо того як зробити лікування безпечнішим і простішим.

Ми використовуємо методи різних наук — від антропології до біохімії — щоб визначити напрямок руху наших досліджень та інженерних розробок.

У рамках лікування діабету 2-го типу зараз ми досліджуємо такі питання:

  • Інсуліни, що реагують на глюкозу
  • Пристрої для введення інсуліну
  • Пероральні протидіабетичні препарати
  • Сприятливий вплив на серцево-судинну систему
  • Зниження ваги