Діабет 1-го типу

При діабеті 1-го типу клітини підшлункової залози, які за нормальних умов виробляють інсулін, руйнуються.

Коли інсуліну мало або він зовсім не поступає з підшлункової залози, організм не може використовувати глюкозу крові, клітини починають "голодувати", а рівень цукру в крові зберігається дуже високим. Єдиним способом лікування цього стану є підшкірна ін'єкція інсуліну, який потім всмоктується в кров. Досі залишається неможливим створити інсулін в такій формі, щоб його можна було приймати через рот, оскільки шлунковий сік розщеплює інсулін до того, як він поступить в кровотік.
Після того як розвинувся діабет 1-го типу, не існує способу "оживити" зруйновані клітини підшлункової залози, котрі виробляють інсулін. Спроби пересадити нормальну підшлункову залозу або лише клітини підшлункової залози, які синтезують інсулін, ще перебувають на стадії експерименту. Таким чином, лікування діабету 1-го типу інсуліном є обов'язковим протягом усього життя хворого.

Все ще невідомо, що викликає руйнування клітин підшлункової залози, які виробляють інсулін, або чому це відбувається у одних людей і не відбувається у інших. Спадкоємні фактори відіграють певну роль, але захворювання частіше за все не успадковується. Тому пацієнтам з діабетом або людям, в яких є родичі з діабетом, можна мати дітей.