Цукровий діабет 2-го типу

Підшлункова залоза: при діабеті 2-го типу клітини підшлункової залози все ще продукують інсулін, але вони могли втратити здатність виділяти достатню кількість інсуліну швидко та вчасно, наприклад, після прийому їжі.

Хоча невідомо, що викликає діабет 2-го типу, є дані, що спадкоємність відіграє більшу роль, ніж при діабеті 1-го типу. Існує також взаємозв'язок між ожирінням та діабетом 2-го типу, хоча ожиріння необов'язково призводить до діабету. Діабет 2-го типу є поширеним захворюванням, яке виникає у 2-10% від загальної популяції.

У всіх людей з діабетом 2-го типу на початку захворювання все ще виробляється інсулін. У багатьох вироблення інсуліну зберігається протягом усього життя, хоча кількість інсуліну, що виробляється, з часом може зменшуватись.

Якщо цукровий діабет виникає у пацієнта зі збереженою секрецією певної кількості інсуліну, слід подумати про інші причини і механізми цього захворювання. Існують три причини, які можуть призвести до цього захворювання.

Підшлункова залоза: при діабеті 2-го типу клітини підшлункової залози все ще продукують інсулін, але вони могли втратити здатність виділяти достатню кількість інсуліну швидко та вчасно, наприклад, після прийому їжі.

Клітинна поверхня: якщо кількість інсулінових рецепторів на поверхні клітин дуже маленька або рецептори не працюють нормально, цукор крові не може вільно проникнути всередину клітин. Іншими словами, інсуліновий "ключик" не підходить до клітинних замків, і глюкоза не може попасти усередину клітини. Цей стан називається "резистентність до інсуліну" або "нечуттєвість до інсуліну".

Всередині клітин: після того, як глюкоза поступає усередину клітин, вона переноситься в необхідне місце за допомогою транспортної системи. Дефект цієї системи є ще однією можливою причиною нечуттєвості до інсуліну.

Результатом будь-якого з трьох названих дефектів є високий рівень цукру в крові. Сьогодні тільки за допомогою серії складних тестів можна знайти, де знаходиться дефект в кожному конкретному випадку. Такі аналізи проводяться лише для досліджень у дуже невеликої кількості хворих на діабет 2-го типу. Ось чому Ваш лікар може поставити діагноз цукрового діабету 2-го типу, але не може сказати точно, в чому причина його розвитку.

В будь-якому випадку важливим є не стільки визначення точної причини порушення, скільки вибір способу лікування, котрий найкраще підходить для Вас. Метою лікування є підтримання рівня цукру в крові якомога більш близьким до нормального та відсутність симптомів діабету.