За даними компанії «Ново Нордіск», нині 1 з 10 людей у всьому світі хворіють на цукровий діабет. А до 2045 року цей діагноз матимуть 783 мільйони пацієнтів. До того ж, третина хворих на діабет мають також серцево-судинні захворювання.

Ново Нордіск є постачальником майже 50% інсуліну в світі. 34,6 мільйонів людей у 168 країнах використовують препарати, які виробляє компанія для лікування діабету. 

«100 років тому ми взяли на себе зобов'язання впроваджувати зміни у лікуванні цукрового діабету. Наукові відкриття для подолання цієї хвороби також привели нас до впровадження змін у лікуванні ожиріння. Мета нашої компанії в наступні 100 років - перемогти серйозні хронічні захворювання. Тому ми завжди намагаємося пам’ятати про те, що важливо для наших пацієнтів», – наголосив під час пресбрифінгу Ларс Фруергаард Йоргенсен, CEO та Президент Ново Нордіск А/Т, Данія. 

Виконавчий віцепрезидент з питань розвитку Мартін Ланге розповів про інноваційні препарати, над розробкою та розвитком яких наразі працює Ново Нордіск. 

Серед них – перший у світі базальний інсулін, що вводиться раз на тиждень і демонструє вищу ефективність порівняно зі щоденними базальними інсулінами.

«Зараз ми перебуваємо на етапі подання нормативних документів у Європі, США, Канаді, Китаї та Бразилії. Якщо наша розробка отримає схвалення регуляторних органів, це буде без перебільшення нова віха в історії лікування діабету. Ми зможемо суттєво покращити якість життя пацієнтів. Їм треба буде робити на 313 ін’єкцій на рік менше, ніж зараз», – наголосив Мартін Ланге.

Проблему ожиріння в Ново Нордіск називають ще однією глобальною пандемією. Вона призводить до численних ускладнень, зокрема хвороб серця, цукрового діабету 2 типу та деяких видів раку.

Виконавча віцепрезидентка з комерційної стратегії та корпоративних відносин Камілла Сильвест наводить статистику: у всьому світі 813 мільйонів дорослих живуть з ожирінням, а до 2035 року їх кількість зросте до 1,5 мільярда.

Поширеність проблеми надмірної ваги та ожиріння зросла втричі за останні 50 років.

Серед дітей і підлітків – 175 мільйонів живуть з ожирінням. 4 з 5 дітей будуть жити з ожирінням у дорослому віці. 

«Діагноз ожиріння означає, що середня тривалість життя людини скорочується приблизно на 10 років. Це серйозна проблема глобальної системи охорони здоров’я, з вирішенням якої ми сподіваємося допомогти. Наші прагнення полягають в тому, щоб перемогти проблему ожиріння. Проте лікувати захворювання недостатньо, йому потрібно запобігати. На цьому також будуть зосереджені наші зусилля», – додала Камілла Сильвест.

За словами виконавчого віцепрезидента з питань розвитку Мартіна Ланге, у Ново Нордіск також зосереджені на розробці нових видів лікування серцево-судинних захворювань (ССЗ). Адже наразі ССЗ залишаються основною причиною смертності в усьому світі. На них припадає майже 18 мільйонів смертей щороку, і за прогнозами, ця цифра перевищить 23 мільйони до 2030 року.

Зокрема компанія працює над препаратом, що має потенціал стати першим протизапальним засобом для лікування атеросклерозу. По своїй суті це антитіла, які націлюються на запалення, котре є причиною атеросклерозу.

Корпоративний віцепрезидент із досліджень і розвитку напрямку клітинної терапії Якоб Стен Пітерсен додав, що компанія «Ново Нордіск» розпочала перші клінічні випробування із застосуванням замісної клітинної терапії на основі стовбурових клітин – очікується, що це стане справжнім проривом у лікуванні хронічної серцевої недостатності та хвороби Паркінсона.

«Зараз ми розпочали два клінічні випробування із зовнішніми партнерами. Перший препарат ми випробовуємо у співпраці з Японією. Він по суті заміщає клітини, котрі руйнуються під час серцевого нападу, коли ви буквально втрачаєте частину свого серця. Ми повертаємо ці клітини, щоб ваше серце могло працювати навіть краще, ніж раніше», – поділився Якоб Стен Пітерсен.

Говорячи про сталий розвиток, Ларс Фруергаард Йоргенсен зазначив, що соціальна відповідальність також важлива для Ново Нордіск,  оскільки однією з пріоритетів компанії є перетворення в організацію з нульовим викидом СО2 до 2045 року. І завдяки цій ініціативі, вже сьогодні усі заводи компанії працюють лише на відновлюваних джерелах енергії.

Окрім 100-річного ювілею у світі, цьогоріч компанія «Ново Нордіск» святкує 30 років роботи в Україні. Понад 100 тисяч українських пацієнтів використовують препарати виробництва Ново Нордіск, зокрема ліки від цукрового діабету, ожиріння, гемофілії та інших рідкісних розладів гемостазу.  

Від початку повномасштабної війни компанія «Ново Нордіск» активно допомагає Україні у різний спосіб. Гуманітарна допомога інсулінами та іншими лікарськими засобами доставляється у «гарячі точки» на тимчасово окуповані території у співпраці з волонтерами та благодійними організаціями: БО «БФ Життєлюб», БФ «Пацієнти України», БО «БФ Сейв Маріуполь».

Цьогоріч компанія також долучилася до міжнародної ініціативи з відновлення Миколаєва та Миколаївської області, які постраждали внаслідок війни. 

«Ново Нордіск виділила 5 млн доларів, які спрямують на відбудову критичної

інфраструктури Миколаєва, зокрема водоканалів і електростанцій, та гуманітарну допомогу мешканцям міста й області. Окремий бюджет передбачено на відновлення безпосередньо медичної інфраструктури й додаткові поставки медичного обладнання, якого потребують лікарні Миколаєва та області», – розповів генеральний директор,  компанії  «Ново Нордіск Україна» Владислав Мороз.

Усього протягом 2022-2023 років компанія надала українцям 900 млн грн благодійної допомоги у різний спосіб. Крім того, понад 100 лікарень отримали обладнання для постійного вимірювання глюкози крові на загальну суму 8 млн грн від Ново Нордіск впродовж 2019-2023 років. 

«У перші місяці війни, аби уникнути дефіциту інсуліну та інших життєво важливих препаратів, ми передали МОЗ України  шестимісячний запас інсулінів різних видів та понад третину річної потреби факторів згортання крові. Разом ми змогли забезпечити інсулінами понад 50 тисяч пацієнтів у різних куточках України», – зазначив Владислав Мороз.

Також компанія Ново Нордіск створила гарячу лінію для пацієнтів і працівників охорони здоров’я, де можна дізнатися про доступність лікарських засобів компанії в Україні. Гаряча лінія працює і зараз за номером 0 800 801 341 – безкоштовно для дзвінків зі стаціонарних та мобільних телефонів з території України.

Novo Nordisk – це провідна світова медична компанія, заснована в 1923 році зі штаб-квартирою в Данії. Наша мета – сприяти змінам для подолання діабету та інших серйозних хронічних захворювань, як-от ожиріння, рідкісні порушення згортання крові та ендокринної системи. Ми робимо це завдяки новаторським науковим досягненням, розширюючи доступ до наших ліків та працюючи над тим, щоб запобігти та врешті вилікувати ці хвороби. У компанії Novo Nordisk працює близько 55 000 співробітників у 80 країнах, а продукція продається приблизно в 170 країнах. Для отримання додаткової інформації відвідайте novonordisk.comnovonordisk.uaFacebookTwitterLinkedInYouTube.