Новини компанії Ново Нордіск Україна

29 квітня 2020

Всесвітній день гемофілії разом з Ново Нордіск Україна

17 квітня відзначали Всесвітній день гемофілії – день, коли увага світу спрямована на людей, що живуть із захворюваннями системи крові.Ця ініціатива одразу двох відомих міжнародних організацій – Всесвітньої організації охорони здоров’я» та Всесвітньої федерації гемофілії – була започаткована у 1989 році для того, аби звернути увагу на проблеми людей, що живуть з хворобами крові.

sedrftygui

І щороку компанія Ново Нордіск доєднується до відзначання цього дня, щоб нагадати суспільству, що разом ми можемо перемогти серйозні хронічні захворювання та змінити життя тисяч людей з гемофілією на краще.

Цього року Ново Нордіск Україна запустила 2 онлайн-челенджи до Всесвітьного дня гемофілії. Перший – «Тримаємось разом», де ми попросили людей з гемофілією поділитися власними історіями з життя з цим непростим захворюванням. Другий – попросили наших співробітників по всій Україні та загалом небайдужих людей вдягнути червоні шнурки на знак своєї підтримки людям з гемофілією. До акції доєдналося близько сотні людей із різних куточків України, незважаючи на карантин та неможливість багатьох вийти з дому. Ми провели також освітню лекцію про Всесвітній день гемофілії та власне захворювання всередині компанії для тих колег, які працюють за іншими напрямами.

«Але хочеться пригадати про першу ін’єкцію фактору, чистого, як сніг, білого як надія! І таки – це надія. Надія, котру покладаємо на плечі науки, та суспільства. Не кажучи про державу.

Божечко, очевидно, добре все бачить, коли порівнює зараз пацанів із гемофілією з чоловіками старшого віку, котрі дожили, вижили, живуть, а то і не опускають руки – попри відсутність колись фактору згортання крові, попри нерозуміння суспільства, попри безсилість, але, водночас, і відданість, лікарів, причетних до гемофілії, хвороби Віллебранда, інших коагулопатій», – цитує на своїй сторінці знайому багатьом людям з гемофілією історію учасниця челенджу.

Більше можна знайти у на нашій сторінці Facebook https://www.facebook.com/haemophilia.ua/ та за хештегом #hemo2020.

Доєднуйтесь до активностей «Ново Нордіск» наступного року. Разом ми можемо більше!

UKR.NN.29.04.2020

 

 

20 березня 2020 

Прес-конференція «Ново Нордіск» до Всесвітнього дня ожиріння

Лікування ожиріння – один із основних напрямків діяльності компанії «Ново Нордіск Україна»

file

 

4 березня у світі відзначали Всесвітній день боротьби з ожирінням. Україна не залишилася стояти остронь: компанія «Ново Нордіск» ініціювала прес-конференцію з провідними фахівцями різних галузей медицини – ендокринології, дієтології, гінекології – про важливу проблему сучасного суспільства – ожиріння. Захід також підтримало Посольство Королівства Данії в Україні та особисто Посол Королівства Данія в Україні Рубен Мадсен.

Ожиріння – це глобальна епідемія, яка охоплює вже більше 650 мільйонів хворих у всьому світі.1 Ожиріння не є свідомим вибором людини, це не просто особливість конституції, а захворювання, яке треба лікувати комплексно: змінювати спосіб життя та звертатися до лікарів. Часто зайва  вага може призвести до серйозних супутніх захворювань і навіть стати загрозою життю людини.2, 3, 4

«Наша мета – перемога над ожирінням. Щоб її досягти, ми хочемо зробити це пріоритетним напрямком роботи системи охорони здоров'я і змінити ставлення до ожиріння – суспільство та практична медицина мають сприймати його як хронічне захворювання», – розповів генеральний директор «Ново Нордіск» Владислав Мороз. Він також зазначив, що «Ново Нордіск» - це одна з перших компаній у світі, що вирішила науково, структурно та системно підійти до вирішення проблеми ожиріння.

Запрошені експерти – Тетяна Феофанівна Татарчук (член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, провідний фахівець у галузі акушерства та гінекології), Олег Віталійович Швець (президент Асоціації дієтологів України, головний експерт країни з питань здорового харчування) та Любов Костянтинівна Соколова (доктор медичних наук, лікар-ендокринолог, керівник відділу діабетології Інституту ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренко НАМН України) погодилися, що ожиріння можна і треба попереджати та лікувати.

Професор Тетяна Феофанівна Татарчук розповіла про вплив ожиріння на жіноче здоров’я. Тетяна Феофанівна наголосила, що надмірна вага та ожиріння негативно впливають на фертильність (можливість зачати, виносити та народити дитину) жінок; також жінки з надмірною масою тіла мають суттєво вищий ризик материнської смертності, інфарктів та інсультів під час вагітності, ризики цукрового діабету і патології плоду.

Посол Королівства Данія в Україні Рубен Мадсен розповів про особистий досвід з приводу надмірної ваги та здорового способу життя. Пан Посол також зазначив, що підтримує одну з найбільших компаній Данії та долучається до привернення уваги до ожиріння як до однієї з найбільш важливих проблем сучасного суспільства.


1. World Health Organization. Obesity and Overweight Fact Sheet no. 311. Доступно: http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs311/en/. Дата звернення: січень 2020.

2. Whitlock G et al. Lancet 2009;373(9669):1083–1096.

3. World Health Organization. Global health risks: mortality and burden of disease attributable to selected major risks. World Health Organization; 2009.

4. Puhl RM, Heuer CA. The stigma of obesity: a review and update. Obesity 2009;17(5): 941–964.

UKR.NN.19.03.2020

 

 

 

25 листопада 2019 

Стати професійним спортсменом з діабетом? Можна, якщо маєш підтримку найближчих

Vinnitsa DiaDity

 

Серія заходів до Всесвітнього дня боротьби з діабетом «Діабет: захисти родину»

З 14 по 16 листопада у різних регіонах України – від Харкова до Ужгорода – за підтримки Ново Нордіск відбулися заходи до Всесвітнього дня боротьби з діабетом в Україні.

Цукровий діабет – одне з найрозповсюдженіших захворювань у світі: за оновленою статистикою в Україні на діабет хворіють два з половиною мільйони або 7,6% людей.1

Жити з діабетом повноцінно, займатися тим, що любиш, бути активним, мати родину, друзів, роботу, хоббі та навіть стати спортсменом? Дуже часто люди з діабетом відповідають на ці запитання: «Ні, я не можу, у мене цукровий діабет». Метою заходів стало переконати – з підтримкою найближчих можливо все. Коли комусь ставлять діагноз цукровий діабет, це впливає на кожного члена сім’ї. Адже щоб жити повним життям, людина з діабетом потребує уваги та піклування трохи більше, ніж інші.

Саме про діабет як про родинне захворювання говорили 14, 15 та 16 листопада у семи містах України: у Львові, Івано-Франківську, Бердичеві, Харкові, Одесі, Ужгороді та Вінниці у форматі панельної дискусії. Людина з діабетом, її найближчі люди та лікар розповіли про свій досвід лікування діабету. Перед обговоренням подивилися фільм про хлопчика Періса, що захворів на цукровий діабет у 2 роки. Про важкий шлях його родини, що вони подолали та про успіх, якого врешті-решт досяг Періс – приэднався до команди з веслувального спорту.

В Одесі особистими подобицями життя з діабетом поділилася Марина Янків – голова Миколаївської Одеської діабетичної асоціації.

«Я живу з діабетом 23 роки, захворіла, як і хлопчик з фільму, коли мені було 2. Тоді у нас не було такого розмаїття інформації, як зараз. Я пам’ятаю, як читала одну-єдину книжку, де було написано, що я осліпну та що не зможу мати дітей. Це викликало у мене протест. У підлітковому віці я думала собі, що я виросту і у мене не буде діабету, що все буде нормально. І знаєте, я виросла, стала головою пацієнтської організації, народила чудового сина, маю улюблену роботу, чоловіка та омріяну сім’ю. Діабет у мене все ще є. Але завдяки підтримці моєї родини він зовсім не заважає мені жити. Спочатку є я, мої інтереси і потреби, а потім мій діабет».

Заходи відвідали майже тисяча людей. Дуже багато батьків прийшли з дітьми. 


Посилання:

1.  IDF Diabetes Atlas 9th Edition

UKR.NN.22.11.2019

 

 

 

 

16 серпня 2019

Компанія Ново Нордіск стала генеральним спонсором виставки з нагоди закриття Восьмого мі жнародного чемп і онату з футболу серед людей з діабетом «ДіаЄвро 2019 ». Чемпіонат відбувся з 22 по 26 липня на НСК «Олімпійський» у К иєві. Збірна України посіла друге місце після команди з Боснії та Герцоговини. Третє місце здобула команда Хорватії.

 

Організатори та спонсори чемпіонату підготували для гостей і учасників багато корисних активностей: на виставці можна було визначити р і вень цукру в крові та глікованого гемоглобіну (показник, що визначає середній вміст цукру в кров і за дов гостроковий період ), виміряти артеріальний тиск і проконсультуватися з лікарем-подологом.

 

Представники Ново Нордіск розповіли про те, чим зараз живе компанія , що рятує життя людей з діабетом. Ольга Татолова – співробітник Ново Нордіск – розповіла про потрійну лінію відповідальности компанії . Ново Нордіск несе економічну, соціальну та екологічну відповідальність перед пацієнтами та суспільством . Компанія піклується про те, щоб якомога б і льше людей отримали необхідне лікування інсуліном, мінімізує вплив виробництва на навколишнє середови ще та працю є над створенням інноваційних препаратів, які покращать лікування та якість життя людей із хронічними захворюваннями. Більше 13 відсотків прибутків від продажів Ново Нордіск інвестує в наукові розробки та дослідження. К ожного року зменшуються обсяги впливу на атмосферу – до 2020 року виробництво Ново Нордіск повністю перейде на альтернативні джерела енергії. Енергія вітру вже 9 років забезпечує виробництво інсуліну в Данії.

 «ДіаЄвро» – це щорічний міжнародний чемпіонат і з футболу серед спортсменів , що живуть з діабетом . Проект покликаний допомогти людям із цією хворобою повірити в себе та в те , що діабет не є перепоною для досягнення будь-яких цілей та мрій .   

Уже декілька років Ново Нордіск підтримує чемпіонат «ДіаЄвро» та спортсменів, що хворіють на цукровий діабет. Мета Ново Нордіск – допомогти зрозуміти: з діабетом можна й треба жити повноцінним життям.

 

UKR.NN.13.08.2019