Ми продовжуємо постачати наші ліки людям, що живуть із діабетом та іншими серйозними хронічними захворюваннями, дбаємо про здоров’я наших працівників та вживаємо заходів для підтримки лікарів і медсестер під час їхньої боротьби з поширенням COVID-19.

Зміни у перебігу пандемії викликатимуть нові запитання та занепокоєння. І ми хочемо, щоб Ви знали усі останні новини про постачання наших ліків. Ми прагнемо, щоб Ви отримували відповіді на свої запитання та завжди знали, як із нами зв’язатися.

Зараз у нас немає проблем із постачанням препаратів. Ми належно підготовані до непередбачуваних ситуацій: на такі випадки у Ново Нордіск діє спеціальна політика («політика управління запасами»/ storage policy), що забезпечує безперервне постачання препаратів протягом тривалого часу.

Це важливо, оскільки ми маємо справу з життєво важливими лікарськими засобами, від яких щодня залежать пацієнти у всьому світі.

Ми знаємо, що органи охорони здоров’я та аптеки докладають максимум зусиль, щоб забезпечити доступність життєво важливих лікарських засобів під час пандемії COVID-19, і можемо запевнити, що поточний обсяг наших запасів є достатнім. Ми стежитимемо за ситуацією та будемо повідомляти Вас про оновлення.

Ви можете хвилюватися, якщо Ви маєте діабет, ожиріння чи інше серйозне хронічне захворювання, або якщо хворіє хтось із Ваших близьких. Оскільки багатьом із нас рекомендовано залишатися вдома, існує чимало запитань щодо фізичних, так і психічних проблем.

Ми хочемо поділитися порадами та пропозиціями, які, сподіваємося, зможуть допомогти.

Діабет і COVID-19

Ожиріння і COVID-19

Для захисту здоров’я та безпеки наших працівників ми дотримуємося рекомендацій та вказівок місцевих органів охорони здоров’я. У деяких країнах та регіонах, де ризик зараження залишається високим, ми просимо співробітників працювати вдома.

У цих надзвичайних умовах ми підтримуємо наших співробітників, щоб вони залишалися активними, працювали з дому зручно та могли адаптуватися до нового режиму роботи.

Ми вживаємо заходів для гарантії безпеки на виробничих майданчиках та надаємо можливість працівникам підтримувати рекомендовану соціальну дистанцію під час роботи.

Ми продовжуємо всі клінічні дослідження, розпочаті раніше, і не очікуємо суттєвих затримок у тих дослідженнях, які наближаються до завершення. Зараз ми постійно ведемо діалог із лікарями, що проводять дослідження, та довіряємо їхнім рішенням, чи зупиняти набір пацієнтів у дослідження та чи зводити до мінімуму кількість візитів пацієнтів у дослідницькі центри, щоб відвідування медичних установ з інших питань збігалися із необхідними візитами у рамках дослідження.

Ми також бачимо, що подальше спостереження в рамках дослідженнь стає все складнішим, і працюємо з дослідницькими центрами, лікарями-дослідниками та органами охорони здоров'я, щоб знайти найкращі рішення в цій ситуації. Ми спостерігаємо негативний вплив пандемії на набір нових пацієнтів у поточні дослідження, але ситуація поступово покращується. У деяких країнах знову стало можливо починати нові дослідження.

Компанія «Ново Нордіск» допомагає органам охорони здоров’я у зонах, які постраждали від пандемії, у декілька способів: благодійна допомога, надання сировини для виробництва санітарно-гігієнічних засобів та відкриття лабораторій для тестування на коронавірус COVID-19.

Ми уважно стежимо за ситуацією у світі, щоб вжити відповідних заходів, якщо це буде необхідно.

Органи охорони здоров’я та аптеки в деяких країнах роблять усе можливе, щоб забезпечити доступність лікарських засобів для тих, хто їх потребує. Але ми можемо запевнити Вас, що поточний обсяг запасів є нормальним.

Дійсно, кількість лікарських засобів або кількість пристроїв, які пацієнт може отримати за один раз, може бути обмежена. Важливо, щоб Ви забирали лікарські засоби або пристрої відповідно до вимог місцевих органів влади чи аптек, щоб усі люди із цукровим діабетом або іншими хронічними захворюваннями, отримали доступ до необхідних лікарських препаратів.

Ми тісно співпрацюємо з нашими партнерами, зокрема з органами охорони здоров’я та аптеками, та контролюємо обсяг їхніх запасів.

Ситуація постійно змінюється, але наразі обмеження у постачанні відсутні. Ми належно підготовані до подібних ситуацій і в нас діє політика управління запасами, яка забезпечує безперервне постачання протягом тривалого часу. Це важливо, оскільки наші пацієнти в усьому світі щодня потребують наших лікарських засобів . 

При проведенні клінічних досліджень пріоритетами нашої компанії є безпека пацієнтів і цілісність клінічних досліджень. Ми продовжуємо всі раніше розпочаті клінічні дослідження і не очікуємо суттєвих затримок у тих дослідженнях, які наближаються до завершення.

Зараз ми постійно ведемо діалог із лікарями-дослідниками у всьому світі та довіряємо їхнім рішенням, чи зупиняти набір пацієнтів у дослідження та чи зводити до мінімуму кількість візитів пацієнтів у дослідницькі центри, щоб відвідування медичних установ з інших питань збігалися із необхідними візитами у рамках дослідження.

Ми також бачимо, що подальше спостереження в рамках дослідженнь стає все складнішим, і працюємо з дослідницькими центрами, лікарями-дослідниками та органами охорони здоров'я, щоб знайти найкращі рішення в цій ситуації. З урахуванням поточного навантаження на систему охорони здоров’я ми не будемо розпочинати нові дослідження.

Ми дотримуємося рекомендацій місцевих органів охорони здоров’я, щоб гарантувати безпечні робочі умови та захистити здоров'я наших працівників. 

У цих надзвичайних умовах ми підтримуємо наших співробітників, щоб вони залишалися активними, працювали з дому зручно та могли адаптуватися до нового режиму роботи.

Ми вживаємо заходів для гарантії безпеки на виробничих майданчиках та надаємо можливість працівникам підтримувати рекомендовану соціальну дистанцію під час роботи. Ми просимо працювати в офісі чи на виробництві лише тих працівників, які не перебувають у групі ризику.

Якщо під час пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 у Вас виникнуть запитання або сумніви щодо наявності чи доступності наших лікарських засобів, зверніться до місцевого офісу нашої компанії у Вашій країні.

Натисніть тут , щоб побачити наші офіси по всьому світу.

Ми визнаємо вплив світової пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 на життя людей у всьому світі. Хоча люди з цукровим діабетом та/або ожирінням не перебувають у групі підвищеного ризику для інфікування COVID-19, ніж загальна вибірка пацієнтів, COVID-19 може викликати серйозніші симптоми та ускладнення у деяких людей, що живуть із діабетом, ожирінням та пов'язаними з ними ускладненнями, наприклад серцево-судинними захворюваннями.

Наразі докази щодо підвищеного ризику інфікування COVID-19 у людей із ожирінням відсутні. Дані свідчать що при звичайному сезонному грипі люди з ожирінням із індексом маси тіла ≥ 40 кг/м2 мають підвищений ризик серйозних ускладнень. Центр контролю і профілактики захворювань США (CDC) та Управління охорони здоров’я Великобританії включають людей із крайнім ступенем ожиріння (ІМТ ≥ 40 кг/м2) до тих, у кого існує підвищений ризик серйозних ускладнень від коронавірусної хвороби COVID-19.

Якщо цукровий діабет лікують належним чином, ризик серйозного захворювання, спричиненого COVID-19, приблизно такий самий, як у загальної вибірки пацієнтів.

Люди, що живуть із цукровим діабетом та ожирінням, можуть знайти додаткову інформацію та підтримку на наших вебсайтах для пацієнтів:

Цукровий діабет: Діабет: що далі®

Ожиріння: Правда про вагу®

Ризики для людей із цукровим діабетом 1 і 2 типу подібні. У людей із цукровим діабетом 1 типу підвищений ризик розвитку діабетичного кетоацидозу у випадку інфікування вірусною інфекцією.

Ми розуміємо, який вплив чинить пандемія COVID-19 на життя людей у всьому світі, у тому числі тих, які хворіють на цукровий діабет. Люди з цукровим діабетом повинні мати:

 • Контактні дані свого лікаря.
 • Належну кількість лікарських засобів та матеріалів для моніторингу рівня глюкози в крові вдома.
 • Достатній запас простих вуглеводів, як-от: безалкогольних напої, мед, джем солодощі або льодяники для підвищення рівня цукру в крові у випадку його зниження та станів, коли важко їсти.
 • Тест-смужки для визначення рівня глюкози та кетонів у випадку поганого глікемічного контролю (високого чи низького рівня глюкози в крові).

Пацієнти також повинні стежити за ознаками, які можуть свідчити про потребу в невідкладній медичній допомозі, як-от: утруднення дихання або задишка, постійний біль або відчуття стискання у грудях, сплутаність свідомості або нездатність спати, посиніння губ або обличчя.

Якщо в людини із цукровим діабетом з’являться або є підозра на симптоми коронавірусної хвороби COVID-19, слід дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади. У деяких країнах пацієнтам рекомендують негайно звернутися за медичною допомогою. Однак рекомендується не ходити безпосередньо в лікарню, щоб уникнути передачі вірусу іншим людям та дозволити медичному персоналу займатися пріоритетними завданнями. 

Зателефонуйте до лікарні/лікаря та повідомте таке:

 • Симптоми
 • Показник рівня глюкози та кетонів (за можливості)
 • Дані про споживання рідини

Дотримуйтесь порад медичного персоналу щодо застосування лікарських засобів. Вживайте достатньо рідини та тримайте поблизу несолодкі напої; їжте меншими порціями, але частіше. 

Люди із цукровим діабетом, інфіковані вірусом, можуть помітити погіршення глікемічного контролю під час захворювання. Для полегшення симптомів декомпенсації цукрового діабету пацієнти повинні дотримуватися «рекомендацій на випадок поганого самопочуття».

Завжди дотримуйтесь рекомендацій місцевих органів влади. Американська діабетична асоціація (American Diabetes Association, ADA) пропонує таким пацієнтам здійснювати такі дії:

 • Дотримуватися порад лікаря щодо прийому лікарських засобів від діабету та моніторингу рівня глюкози в крові.
 • Звертати увагу на ознаки гіперглікемії (наприклад, сечовипускання більше норми, особливо вночі), сильну спрагу, головний біль, втому та млявість.
 • Регулярно контролювати рівень глюкози в крові протягом дня та ночі (як правило, що 2–3 години).
 • Вживати достатню кількість рідини.
 • Якщо рівень глюкози в крові нижчий за 3,9 ммоль/л або нижче діапазону цільового рівня, з’їжте 15 грамів простих вуглеводів, які легко засвоюються (наприклад, мед, джем, солодощі, фруктове морозиво, сік або безалкогольні напої). За 15 хвилин слід перевірити рівень глюкози в крові, щоб переконатися, що рівень цукру підвищився.
 • Рівень кетонів слід перевіряти, якщо рівні глюкози в крові при вимірюванні два рази поспіль перевищують 13,3 ммоль/л. Якщо у Вас середній або високий рівень кетонів (а також за наявності відповідних вказівок при слідах кетонів чи їх низькому рівні), негайно проконсультуйтеся з лікарем.
 • Перевіряйте рівень глюкози в крові за допомогою глюкометра, щоб переконатися в точності датчиків постійного моніторингу рівня глюкози в крові, оскільки на деякі з них впливає ацетамінофен/парацетамол.
 • Регулярно мийте руки, а місця ін’єкцій/інфузій та проколів пальців очищайте водою з милом або медичним спиртом.
 • Обмежте свою активність, якщо рівень глюкози в крові перевищує 13,9 ммоль/л, а рівень кетонів — від середнього до високого.

Додаткову інформацію можна знайти у «Вказівках щодо дій під час хвороби на ГРВІ та дні поганого самопочуття» CDC тут.

Наші зобов’язання перед пацієнтами та спільнотами, у яких ми працюємо, залишаються незмінним. У цей безпрецедентний час ми зосереджені на захисті здоров’я наших працівників і пацієнтів.

Ми розуміємо, який вплив чинить пандемія COVID-19 на життя людей у всьому світі, в тому числі тих, які живуть з ожирінням.

Не слід припиняти будь-яке медичне лікування (у тому числі лікарські засоби проти ожиріння) без попереднього обговорення з медичним працівником відповідно до вказівок місцевих упоноважених органів охорони здоров’я.

Особи з ожирінням повинні продовжувати займатися фізичною активністю відповідно до вказівок місцевих органів охорони здоров’я та підтримувати соціальну дистанцію.

Стосовно загальних рекомендацій щодо фізичної активності та здорового харчування під час пандемії COVID-19 рекомендуємо людям із ожирінням дотримуватися вказівок кваліфікованих лікарів і професійних асоціацій. 

Ми розуміємо, який вплив чинить пандемія COVID-19 на життя людей у всьому світі, в тому числі тих, які хворіють на ожиріння. Пацієнтам із ожирінням рекомендується дотримуватися рекомендацій ВООЗ і місцевих органів влади, якщо існує підозра на COVID-19.

Не слід припиняти будь-яке медичне лікування (у тому числі лікарські засоби проти ожиріння) без попереднього обговорення з медичним працівником відповідно до вказівок місцевих упоноважених органів охорони здоров’я.

Наші зобов’язання перед пацієнтами та спільнотами, у яких ми працюємо, залишаються незмінним. У цей безпрецедентний час ми зосереджені на захисті здоров’я наших працівників і пацієнтів.

Усім слід дотримуватися таких самих рекомендацій, які видали органи охорони здоров’я щодо зниження вірогідності поширення вірусу, як-от: часто та ретельно мити руки протягом щонайменше 20 секунд, дотримуватися належної гігієни та уникати контактів із людьми, які погано себе почувають. 

Ми продовжуємо підтримувати пацієнтів у всьому світі. Наразі в нас відсутні проблеми з постачанням, і обсяг наших запасів є нормальним. Ми належно підготовані до непередбачуваних ситуацій: на такі випадки у Ново Нордіск діє спеціальна політика («політика управління запасами»/ storage policy), що забезпечує безперервне постачання препаратів протягом тривалого часу. Це важливо, оскільки ми маємо справу з життєво важливими лікарськими засобами, від яких щодня залежать пацієнти у всьому світі.

У ході розвитку ситуації у світі ми зосереджуємося на забезпеченні   наших пацієнтів потрібними ліками.

Компанія «Ново Нордіск» бере на себе зобов’язання та здійснює внесок у сферу охорони здоров’я на світовому рівні й надаватиме своєчасну підтримку та ресурси під час спільного реагування на COVID-19.

Слідкуйте за оновленнями інформації на цій сторінці.

Наразі відсутні дані, які вказують на будь-який вплив прийому наших лікарських засобів (наприклад, інсулінів або агоністів рецепторів ГПП-1/GLP-1) у випадку інфікування COVID-19 людьми з цукровим діабетом або ожирінням.

Здоров’я та гарне самопочуття наших пацієнтів під час кризи у сфері охорони здоров’я, спричиненої COVID-19,  є основою всієї нашої діяльності.

Ми беремо на себе зобов’язання та здійснюємо внесок у сферу охорони здоров’я на світовому рівні й надаватимемо своєчасну підтримку та ресурси під час спільного реагування на COVID-19.

Слідкуйте за оновленнями цієї інформації на цій сторінці.

Це загальна інформація про захворювання, тому її не слід сприймати як медичну рекомендацію. Якщо у Вас виникнуть симптоми коронавірусної хвороби COVID-19 або виникнуть запитання, сумніви або проблеми, Вам слід звернутися до свого лікаря. Завжди дотримуйтесь рекомендацій місцевих органів влади.

Під час підготовки частих запитань для людей із цукровим діабетом та ожирінням ми зверталися до таких джерел:

 • Всесвітня організація охорони здоров'я «Основні захисні заходи проти нового коронавірусу» (Basic protective measures against the new coronavirus). Доступно за посиланням: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public. Дата останнього перегляду: Квітень 2020 року
 • Американська діабетологічна асоціація/ADA. «Діабет і коронавірус». Доступно за посиланням: https://www.diabetes.org/coronavirus-covid-19. Дата останнього перегляду: Квітень 2020 року.
 •  Благодійна організація «Діабет у Великобританії» (Diabetes UK). Оновлення: «Коронавірус і діабет» (Coronavirus and diabetes). Доступно за посиланням: https://www.diabetes.org.uk/about_us/news/coronavirus. Дата останнього перегляду: Березень 2020 року
 • CDC. «Люди з високим ризиком ускладнень від грипу» (People at High Risk For Flu Complications). Доступно за посиланням: https://www.cdc.gov/flu/highrisk/index.html. Дата останнього перегляду: Березень 2020 року.